Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Naxos Music Library

Naxos Music Library

Biblioteka Nagrań Muzycznych NAXOS MUSIC LIBRARY

NML zawiera ok. 187 tysięcy płyt CD , tj. ok. 2,870,000 ścieżek dźwiękowych - wszystkie nagrania firmy Naxos oraz nagrania ok. 1000 innych wytwórni płytowych.

(wg stanu na styczeń 2024)

http://uj.naxosmusiclibrary.com/

Korzystanie z NML na terenie Instytutu Muzykologii

 

Z Naxos Music Library (NML) mogą korzystać pracownicy i studenci Instytutu Muzykologii UJ ze wszystkich komputerów znajdujących się w sieci komputerowej na terenie Instytutu Muzykologii.

Można też korzystać z własnych komputerów poprzez bezprzewodową sieć internetową po zalogowaniu się do sieci Extranet UJ. Zasady logowania są takie same jak w przypadku korzystania z domu.

Jak się połączyć z NML z domu?

Dostęp z domu możliwy jest tylko dla studentów i pracowników Instytutu Muzykologii UJ. Należy zalogować się do Extranet UJ, używając konta pocztowego w domenie UJ, np. imie.nazwisko@uj.edu.pl.

Adres do logowania to:

Jak słuchamy muzyki?

Po otworzeniu strony można wybrać kategorie (Categories), a następnie przeglądać bazę nagrań wg alfabetycznych indeksów. Możliwe jest też wyszukiwanie zaawansowane (Advanced Search) oraz korzystanie z Playlists.

Po zakończeniu słuchania należy koniecznie wylogować się z bazy NAXOS wybierając na górze ekranu przycisk "Log-out", zwalniając tym samym dostęp dla innego użytkownika.

Uwagi dotyczące działania NML i problemy techniczne prosimy zgłaszać w Bibliotece.

Wszystkie nagrania chronione są prawem autorskim. Jakiekolwiek ich kopiowanie jest zabronione!